Zum Inhalt springen

‚We Are the Cool New Startup‘ Says Bitcoin Cash Node

W związku z pojawieniem się Bitcoin Cash przeznaczonego do kolejnego podziału sieci w listopadzie tego roku, Bitcoin Cash Node wierzy, że jest gotowy, aby zainicjować ten projekt.

Z Bitcoin Cash społeczność po raz kolejny podzielony, zwolennicy alternatywnego wdrożenia „Bitcoin Cash Node“ teraz uważają, że mają większość górników za nimi.

Zwolennicy Bitcoin Cash Node lub BCHN odrzucili Bitcoin ABC najnowszej aktualizacji, która wymagałaby górnicy przekazać 8% wszystkich nowo wybijanych monet do funduszu rozwoju od listopada. Jeden z Redditorów oskarżył głównego dewelopera Bitcoin ABC, Amaury Sechet, o to, że „zdecydował się na stworzenie własnej (rozwidlonej) monety, która płaci jeden adres 8% wybijanych funduszy“.

Jednakże, Sechet powiedział Cointelegraph wierzy, że BCHN nie ma środków niezbędnych do utrzymania własnego łańcucha niezależnego od Bitcoin ABC, przewidując, że BCHN ryzykuje szybkie wymazanie z życia, jeśli spróbują widelca w listopadzie.

Cointelegraph mówił do NilacTheGrim, zwolennik BCHN, który wezwał do rezygnacji Secheta, aby dowiedzieć się więcej o wizji BCHN dla Bitcoin Cash.

Nilac powiedział Cointelegraph, że idealny wynik do sporu BCHN będzie zobaczyć „cały ekosystem gwałtownie odrzucić tę zmianę do nagrody pieniężnej, a gdzie Bitcoin Revolution ABC stracił wszystkie jego znaczenie rynkowe dla próby zrobienia tego, co zrobił“.

Nilac twierdzi, że BCHN ma poparcie dużych chińskich basenów górniczych, wyrażając wątpliwości, że BCH rozwidli się w listopadzie:

„Nasz kod jest szybszy. Mamy dużo szybsze API górnicze. Górnicy instalowali nasze oprogramowanie już przed tą ostatnią rundą kontrowersji. Podoba im się nasz węzeł, ponieważ ma mniej opóźnień w wywołaniach górniczych, co zmniejsza ryzyko osieroconych bloków podczas wydobycia“.

W kwestii finansowania dewelopera, Nilac powiedział, że BCHN jest „już dobrze finansowany“.

„Ekosystem sfinansował nas z ponad 700,000 dolarów, a to dopiero po 6 miesiącach istnienia. Niektórzy z naszych darczyńców są również finansowani indywidualnie. Mamy wystarczająco dużo środków“, powiedział.

W sprawie Reddit, zwolennicy twierdzą, że za nimi stoi nawet 60% górników.

Amaury Sechet: BCHN skazany na porażkę

W rozmowie z Cointelegrafem, Bitcoin ABC’s Sechet odrzucił szanse BCHN na samodzielne przetrwanie.

„Zapięcie czegoś od zera to bardzo trudne zadanie“, powiedział Sechet.

„Calvin Ayre wydał wiele milionów na BSV i ledwo może konkurować z Bitcoin Cash nawet ze wszystkimi swoimi problemami. BCHN znajdzie się w podobnej sytuacji, ale bez środków, które Calvin Ayre ma – to będzie bardzo trudne miejsce.“

Sechet spodziewa się, że BCHN napotka „problemy z konserwacją“ z powodu braku funduszy, stwierdzając, że „teraz po prostu polegają na naszym zespole przy większości prac konserwacyjnych, ale ta zdolność będzie się zmniejszać, jeśli pójdą własną drogą“.

Sechet przewiduje również, że „ciągła walka, która od początku była przeciągiem na Bitcoin Cash“, będzie również „dręczyć“ BCHN, twierdząc, że projekt nie ma mapy drogowej i tym samym nie ma jasnej wizji na przyszłość.

Pomimo przyszłych wyzwań, Nilac twierdzi, że BCHN przyciągnął „najzdolniejsze umysły w rozwoju Bitcoin Cash“.

„Jesteśmy fajnym nowym startupem, dla którego wszyscy chcą pracować“, podsumowuje.