Zum Inhalt springen

Transakcje futures na CME Ethereum są dostępne, Bitcoin kończy swój najlepszy tydzień w historii: 5 rzeczy do obejrzenia w tym tygodniu

  • von

Z najlepszym w historii tygodniowym zamknięciem w torbie, Bitcoin ma w tym tygodniu rywalizować z Ether i nowym „altseasonem” o dominację.

Byki Bitcoin ( BTC ) wydają się w tym tygodniu mocno kierować, ponieważ największa kryptowaluta zaczyna się w poniedziałek od blisko 40000 USD.

Po przebiciu się przez większość obrotów z poprzedniego tygodnia, BTC / USD wzrósł teraz o 15% w porównaniu do siedmiu dni temu – co dalej?

Cointelegraph przygląda się pięciu czynnikom, które mogą wpłynąć na to, gdzie Bitcoin zmierzy się w ciągu najbliższych kilku dni.

Akcje biją rekordy, ale dolar spada

Wzrostowi Bitcoina przed weekendem towarzyszył znany scenariusz na rynkach makro.

Pomimo koronawirusa i jego skutków, które nadal sieją spustoszenie w wielu gospodarkach na całym świecie, giełdy osiągnęły nowy rekord wszechczasów, a indeks S&P 500 zamknął największy tygodniowy wzrost od listopada ubiegłego roku. W poniedziałek ropa przekroczyła 60 dolarów za baryłkę po raz pierwszy od ponad roku.

Nastrój poprawiła perspektywa nowych wydatków w Stanach Zjednoczonych, ponieważ prawodawcy chcieli sfinalizować szczegóły pakietu stymulacyjnego prezydenta Joe Bidena o wartości 1,9 biliona dolarów.

Jak konsekwentnie zauważali zwolennicy Bitcoina od początku pandemii i wcześniej, większe wydatki oznaczają więcej pieniędzy skoncentrowanych bliżej rządu i banku centralnego – zjawisko znane jako „efekt kantylonu” – torując drogę do dalszych interwencji na giełdach, między innymi obszary.

Jednocześnie dolar amerykański ucierpiał w ostatnich dniach, co jest częścią trwającej narracji, która stwierdza, że ​​światowa waluta rezerwowa będzie nadal spadać.

Indeks dolara amerykańskiego (DXY) gwałtownie spadł poniżej 91 w poniedziałek, odwracając swój ostatni trend wzrostowy, który rozpoczął się w połowie stycznia.

Pomimo mieszanych poglądów na bodźce, źródła polityczne wydają się w pełni zgadzać się na zawyżanie podaży pieniądza jako jedyną opcję

„Wciąż jestem zaniepokojony, jako średniookresowy niepokój związany ze świecką stagnacją, uważam, że polityka fiskalna będzie musiała być znacznie bardziej aktywna w nadchodzących latach i z pewnością podzielam pogląd administracji, że polityka powinna być bardzo błędna po stronie ekspansji na taki moment ”- napisał w niedzielę w Washington Post Lawrence Summers, główny doradca ekonomiczny Baracka Obamy .

„Ale tego rodzaju jakościowe względy nie stanowią podstawy do oceny, czy po 900 miliardach dolarów krótkoterminowych środków stymulacyjnych powinno nastąpić natychmiastowe zastosowanie środków o wartości 1 biliona, 1,9 biliona lub 5 bilionów dolarów, przed ostatecznym środkiem inwestycji publicznych wartych wiele miliardów dolarów”.